معرفی بهترین محله های تهران برای زندگی

بهترین محله های تهران برای زندگی و امن ترین آن

برخورداری یک محل از امنیت برای تمامی افراد چه مجرد و چه متاهل مهم می‌باشد. محله‌ای که با خیال آسوده در آن قدم بزنید و یا به فرزندان خود اجازه دهید در کوچه و یا پارک‌های نزدیک به آن بازی کنند. با قاطعیت می‌توان عنوان کرد یک منطقه خوب یک پناهگاه امن به حساب می آید. قطعاً به همین دلیل است که محله‌های ایمن، همیشه گران تر از مناطق دیگر هستند. طبق گزارش‌هایی که طی سال‌های اخیر ارائه شده است، محله‌هایی که در مناطق ۱ تا ۲ تهران وجود دارند جزو مناطق امن تهران به حساب می‌آیند. محله‌هایی مانند نیاوران، آجودانیه، الهیه، کامرانیه، اقدسیه، شهرک غرب، سعادت آباد، پونک، گیشا و غیره.

بهترین محله های تهران برای زندگی و خرید خانه، به عقیده بسیاری از کارشناسان

 در مناطق 1، محل هایی مانند زعفرانیه، الهیه، کامرانیه، نیاوران، اقدسیه، فرمانیه و در منطقه 2، محله‌هایی مانند سعادت آباد، شهرک غرب، مرزداران، گیشا و در مناطق 3، محله‌هایی مانند میرداماد، قلهک، جردن، پاسداران، با محله‌هایی در منطقه 22، مانند چیتگر برابری می‌کنند و بهترین محله‌ها برای خرید ملک به حساب می‌آیند.

معرفی بهترین محله های تهران برای زندگی
معرفی بهترین محله های تهران برای زندگی

آشنایی با محله نیاوران در تهران

منطقه نیاوران در شمالی‌ترین منطقه در شهر تهران واقع شده است و این محله به دلیل آب و هوا و شرایط مناسبی که از گذشته تا به امروز داشته است، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته. این محله همیشه، یکی از محله‌های لوکس و مملو از خانه‌های ویلایی و برج‌های زیبا بوده است و می‌توان این حقیقت را در خصوص این منطقه گفت که نیاوران معمولاً میزبان اقشار مرفه جامعه بوده است. چرا که معماری به کار رفته در ساختمان‌های این منطقه، بسیار زیبا و منحصر به فرد می‌باشد.

همچنین در این منطقه شاهد امکانات خدماتی، درمانی و رفاهی ویژه خواهید بود و همین مورد یکی از شاهکارهای این منطقه به حساب می‌آید.

فرمانیه

 فرمانیه جزو، محله‌های شمالی در تهران می‌باشد که این منطقه نیز جزو مناطق مرفه نشین در پایتخت به حساب می‌آید و می توان آن را یکی از گران‌ترین مناطق به حساب آورد. یکی از ویژگی‌های منطقه فرمانیه این است که از شمال به نیاوران، از شرق به اقدسیه و پاسداران و از غرب با بزرگراه صدر و دزاشیب هم مسیر می‌باشد. این منطقه نیز مانند بسیاری از مناطق شمالی تهران دارای شهرسازی قدیمی‌تری می‌باشد. بعضی از محله های این منطقه دارای بافت نسبتاً سنتی تری می‌باشد و همین مورد این منطقه را با سایر مناطق دیگر متمایز کرده است.

بهترین محله های تهران برای زندگی کدام است؟
بهترین محله های تهران برای زندگی کدام است؟

محله شهرک غرب

 شهرک غرب در منطقه ۲ شهرداری قرار دارد و این محله از سمت شمال به سعادت آباد، از سمت غرب به خیابان فرحزادی، از سمت شرق به ده ونک و از جنوب به بزرگراه همت متصل می‌باشد. شهرک غرب را می‌توان یکی از معروف‌ترین محله‌ها در غرب استان تهران در نظر گرفت. همچنین از دیگر ویژگی‌های این منطقه امکانات سکونتی و رفاهی فوق العاده در آن می‌باشد.

 شهرک غرب منطقه لوکس نشین محسوب می‌شود. به طوری که قیمت آپارتمان‌ها در آن، با قیمت ملک در شمال شهر تهران برابری می‌کند. از دیگر ویژگی‌های فوق العاده این منطقه می‌توان به دسترسی وسایل عمومی آن اشاره کرد. چرا که چندین پایانه اتوبوسرانی، تاکسیرانی، ایستگاه مترو و غیره در این منطقه وجود دارد که دسترسی به سایر خیابان‌ها در این منطقه را راحت و آسان کرده است.

سعادت اباد

 این محله نیز مانند منطقه شهرک غرب، یکی از مناطق سرشناس در تهران به حساب می‌آید که در منطقه ۲ شهرداری قرار دارد و از غرب به بزرگراه چمران، از جنوب به شهرک غرب، از شمال به کوی فراز و از شمال شرق به اوین منتهی می‌شود. از آنجایی که منطقه سعادت آباد در دامنه رشته کوه البرز قرار گرفته است دارای آب و هوای نسبتا خوب و معتدلی می‌باشد.

محله گیشا

 محله گیشا نیز یکی از محله‌های خوب و مطرح در منطقه ۲ شهرداری تهران محسوب می‌شود. این منطقه از شمال شرق به بزرگراه چمران، از سمت غرب به بزرگراه شیخ فضل الله، از سمت جنوب به بزرگراه آل احمد و از سمت شمال به بزرگراه حکیم منتهی می‌شود. با حضور در منطقه گیشا شاهد مشاغل فنی و خدماتی بسیار زیادی خواهید بود. همچنین در این منطقه مدارس بسیار خوبی نیز وجود دارد.

محله میرداماد

محله میرداماد یا همان بلوار میرداماد، یکی از زیباترین و عریض‌ترین خیابان‌ها در تهران به حساب می‌آید که در محله داوودیه قرار دارد. این منطقه در شهرداری تهران قرار گرفته است و سمت شرق به خیابان شریعتی، از سمت غرب به خیابان ولیعصر منتهی می‌شود. در این منطقه شاهد مراکز تجاری متعددی خواهید بود و به همین دلیل روزانه جمعیت بسیار زیادی در این منطقه تردد می‌کنند. همچنین در این منطقه معمولا شرکت‌های لوکس و یا نمایندگی‌های با سابقه کار می‌کنند.

بهترین محله های تهران برای زندگی و معرفی آن
بهترین محله های تهران برای زندگی و معرفی آن

بلوار فردوس

بلوار فردوس را می‌توان یکی از معروف‌ترین محله‌ها در غرب تهران به حساب آورد که در ناحیه ۵ شهرداری تهران قرار گرفته است. با قاطعیت می‌توان این منطقه را یکی از پر تقاضاترین محله‌ها برای سکونت و زندگی در نظر گرفت. لازم است بدانید بلوار فردوس به دو بخش غربی و شرقی تقسیم می‌شود که هر کدام دارای امکانات و دسترسی‌های مناسبی می‌باشند. بلوار فردوس دارای بافت نوسازی است که در آن خانه‌های قدیمی به وفور پیدا می‌شود و یکی از ویژگی‌های این منطقه وجود خانه‌هایی متناسب با تمامی سلیقه‌ها می‌باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های این منطقه، آب و هوای مناسب آن است. چرا که این منطقه در غرب تهران وجود دارد.

پونک

مرحله پونک در منطقه ۵ و ۲ شهرداری قرار دارد. این منطقه نیز دارای آب و هوایی نسبتا خوبی است و سکونت در پونک یعنی زندگی در آرامش و رفاه. چرا که امکانات اجتماعی درمانی و رفاهی در این منطقه به خوبی فراهم شده است و یکی از ویژگی‌های این منطقه، وجود مراکز خرید تجاری بسیار، در این منطقه می‌باشد. لازم است بدانید اصالت در این منطقه حرف اول را می‌زند و افرادی که به دنبال این مورد هستند و اصالت برایشان مهم است، این منطقه را برای زندگی انتخاب می‌کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید قیمت خانه در این منطقه نسبت به محله‌های هم رده خود بالاتر می‌باشد.

بالاتر به بهترین محله های تهران برای زندگی  اشاره کردیم. همانطور که عنوان کردیم، هر یک از مناطق تهران دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می‌باشد. که هر شخص باید با توجه به اهداف و انتظاراتی که دارد اقدام به انتخاب یکی از این مناطق کند. بالاتر تعدادی از محله‌های نامی تهران را که دارای دسترسی و موقعیت نسبتاً خوبی می‌باشند را شرح دادیم. این مناطق از لحاظ امنیت در تهران حرف اول را می‌زنند و اگر به دنبال یک زندگی سرشار از آرامش و دور از استرس هستید پیشنهاد ما به شما زندگی در این منطقه می‌باشد.